Tiyatro

Turunç'un Bahçesi

 • Turunç'un Bahçesi Kats Sahne'de... 

   Oyunun Özeti : Kardeş olan Toprak’la İnci’nin evlerinde canları sıkılmaktadır. İnci ve sınıf arkadaşı olan Efe’nin masal yazma ödevini hep birlikte yapmaya karar verirler. Kukla kursuna giden Toprak’ın konuyla ilgili harika bir fikri vardır. Toprak kuklalarını çıkarınca işler daha heyecanlı, eğlenceli bir hale dönüşür ve birden kendi yazdıkları masalın içinde bulurlar kendilerini.

 • Devamı >>

Bilge Aşçı

 • Tiyatro Pan ilk oyunu olan Bilge Aşçı'yı çocuklar için büyük bir özen ve heyecanla hazırladı. Her ayrıntı titizlikle düşünüldü,incelendi ve uygulandı.Sıra çocuklarla buluşmaya geldi! Unutmayın, her çocuk özeldir...
 • Devamı >>

Otobüs

 • Tiyatroda ekibi, Stanislav Stratiev’in yazdığı Erkan Cılak‘ın yönettiği Otobüs adlı oyunuyla KATS SAHNE'de. 

  Çağdaş Bulgar yazınının önemli ismi Stanislav Stratiev'in toplumsal taşlaması olan Otobüs, ülkedeki değişimi farklı oyun kişilerinin üzerinden anlatıyor. Toplumsal yapının ve rejimin eleştirildiği oyunda, son durağı bilinmeyen bir otobüs yolculuğu, yolcuların kendi dünyaları ve yaşama bakışları açısından değerlendirilişi, kendi aralarında tartışmaları ele alınıyor. 

  Stanislav Stratiev’in yazdığı, Erkan Cılak’ın yönettiği “Otobüs” adlı oyunda Mutlu Çamlıyer, Kıvanç Hancı, Enver Öksüz, P. Şehper Demirel, Süleyman Köseğlu, Mert Kavak, Burcu Yaşar, Hakan Urul ve Erkan Cılak rol aldı. Oyunun yardımcı yönetmenliğini İbrahim Yıldırım üstlendi.
 • Devamı >>

Clean Clean With Green

 • Clean Clean With Green İngilizce Çocuk Oyunu Kats Sahne'de... 

   OYUNUN ÖZETİ: Üçgen, Kare ve Daire adlı şekil temizlikçiler aynı anda bir parkı temizlemeye gelirler ve kimin o parkın asıl temizlikçisi olduğuna ve parkı kimin temizleyeceğine bir türlü karar veremezler. Sonunda akıllarına bir fikir gelir. Bir yarışma düzenlemeye karar verirler. Bu yarışmayı kazanan parkın gerçek temizlikçisi olacaktır. Ancak bu yarışmayı üçü de kazanınca işler yeniden karışır. Şekiller sonunda parkın aslında hepimizin ortak yaşam alanı olduğuna karar verir ve parkı seyircilerle birlikte temizlemeye karar verirler. Ve kazanan dostluk olur. 

  SUMMARY: Triangle, Square, and Circle named shape cleaners come to a park at the same time and can’t decide who the main cleaner is and who will clean the park. Then they have an idea; a song contest. The winner will be the main cleaner of the park. But in the consequence of that everyone wins the contest, things don’t go well again. Finally shapes decide that actually the park is their shared area and clean the park with the help of audience. And friendship wins.

    
  Tiyatro Fil: http://www.tiyatrofil.com/clean_clean_with_green.html
 • Devamı >>

Joey's Adventures

 • Kahramanımız sevimli fil Joey ailesini kaybeder ve onları aramak için yollara düşer. Ailesinin bir hayvanat bahçesine kapatıldığını düşünen Joey, oradaki bekçiyi bir türlü atlatamaz. Maalesef ki kötü kalpli bekçi onu diğer hayvanlar gibi bir kafese kilitler. Sürpriz bir çıkış yolu bulan Joey, yeni arkadaşlar edinerek ailesini aramaya devam eder. Bakalım karşılaştığı zorluklar sonucunda kahramanımız ailesini bulabilecek mi? Oyunumuz içerik olarak aile teması üzerinden aile sevgisini; paylaşma ve yardımlaşma davranışları üzerinden de arkadaşlığın önemini vurgulamaktadır. Anlatım dili itibariyle İngilizce ile yeni tanışmış minik arkadaşlarımızın kolaylıkla anlayabileceği okul öncesi seviyesine de hitap eden bu danslı, müzikli ve eğlenceli oyunumuzu keyifle izleyeceksiniz. Çocuklarımız, kahramanımızın sorularını cevaplayarak ona yardım edecek ve bu şekilde oyuna interaktif olarak da katılmış olacaklar.


  Tiyatro Fil: http://www.tiyatrofil.com/joeyinthezoo.html
 • Devamı >>

Aldırma Gönül

 • “Aldırma Gönül” Kats Sahne'de...

  Beş şair gönül adamının cezaevi yıllarından kesitler sunan, zamanda yolculuğa çıkaran tek kişilik çarpıcı bir performans. Aşk’a tutsak ve şairlerin hapishane günlerinin yansıdığı onlarca mısrada gerçekliğini kaybetmiş, izleyicisine ters köşe yaptıran bir adamın hikâyesi. Beş Şair, Bir Adam ve Yesari ... “Gönlünde barındırdığını aklından çıkarsan ne fayda Yesari?” diye sorar adam... İç çatışması, dönüşümü, sevdası ve finaldeki çıkışıyla aslında hepimizin, günün birinde bu durumda olabileceğini anlatıyor. Ve Nazım’ın sözünü tekrarlıyor peşi sıra... “yeter ki, kararmasın sol memenin altındaki cevahir”. Ortada bir suç varsa üstleneyim istedim. Tüm sorumluluk bana ait dedim. Yardım ve yataklık edenim, işbirlikçim olmadı dedim. Taammüden, bilerek ve isteyerek sevdim dedim. Sevdim mi dedim? Olur mu öyle şey Yesari? Sevdim olur mu? Sevmenin di’li geçmiş zamanı olur mu? Haksızlığın gölgesinde ziyan edilen hayatların hesapları altında ezilmiş, zihninin hapishanesin de tutsak, kaybedilmiş bir aşkın ve ömrün düşündüren öyküsüdür "Aldırma Gönül"

  Yazan: Özgür AKÇAY
  Yöneten: Özgür AKÇAY 
  Oyuncular: Arda ESEN
  Oyun Süresi: Tek Perde 75 dk
  Yaş Sınırı: 13 Yaş Üzeri
 • Devamı >>

Kader Arkadaşım

  • Yönetmen : Onur Şenay
  • Oyuncular :Kamuran Akkor-Özden Çiftçi
  • Kostüm - Dekor : Oxana Cozlova 
  • Uygulayan: Sırrı Topraktepe
  • Konu :Hayattan beklentisi kalmamış bir suçlu (Kamuran Akkor), hayatında daha önce hiçbir davaya girmemiş ve meslek aşkıyla yanıp tutuşan bir avukat (Özden Çiftçi) kafa kafaya verirse ne olur? Hayatlarını kaçırmış bu iki insan ortak bir noktada nasıl buluşur ve kim kime yardım eder? Hayat öyle sürprizlere yol açar ki, bazen kim kime yardım eder anlayamayız. Birbirlerini tanımayan iki kadın bir anda kader arkadaşı olurlar. Birlikte girmeleri gereken bir dava ve iki kafadarın mutlu olmaları gereken bir sonuç beklentisi. Gerisini merak ediyorsanız Tiyatro Şenay'ın yeni oyunu Kader Arkadaşım isimli komedi oyununa tüm tiyatro severleri bekliyoruz.


 • Devamı >>

Aşk Listesi

  • Yönetmen / Uygulayan : Özdemir ÇİFTÇİOĞLU
  • Oyuncular : Onur ŞENAY, Ümit İLBAN, Pamela SPENCE
  • Kostüm : Oxana Cozlova 
  • Dekor : Sırrı Topraktepe
  • Işık Tasarım : Yüksel Aymaz
  • Konu : Aşk, Kadın, Erkek ve Yaşam üzerine Eğlenceli Bir oyun
   Aşkınızı nasıl alırdınız ?
   Hayallerinizde yarattığınız kadının ya da erkeğin nasıl olmasını dilerdiniz? Uzun ya da kısa boylu, yeşil, mavi veya siyah gözlü. Uzun saçlı, kısa saçlı, sarışın, esmer, kızıl. Güzel vücutlu, sportmen, işinde başarılı, zengin, fakir ya da idare eder. Ya da hayallerinizde ki insan; duygusal, aşk dolu, anlayışlı, yani sadece sizi seven ve sevilmeyi bekleyen biri... Hangisi? Belki hepsi, belki hiç biri… Ve şimdi sizden, bütün bu özelliklerden on tanesini seçerek karışık bir liste yapmanızı istesek acaba nasıl bir liste yapardınız? Erkek, kadın, yalnızlık, aldatma, ilişkiler ve aşk üzerine yazılmış çok eğlenceli romantik bir komedi izlemek istiyorsanız sizi Tiyatro Şenay’ın ‘Aşk Listesi’ oyununa bekliyoruz. 
    


  BİLETİ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN


 • Devamı >>
Atölyeler
Adres : Müselles Sokak No:3 Esentepe - Şişli / İstanbul ( Gayrettepe Metro ve Zincirlikuyu Metrobüs Yakınında )
Telefon : 0212 263 10 63 - 0539 545 21 21