TİYATRO

Nefertiti Silifke'de

Oynayan: Nur Gürkan
Yazan: Ali Cüneyd Kılcıoğlu
Yöneten & Seslendiren: Onur Şenay
Işık Tasarım: Cengiz Orhonlu
Dekor: Veysel Karaçayır
Reji Asistanı: Berrak Tuna Altuna
Fotoğraf & Afiş: Uğur Şenay
Konsept Tasarım: Cengiz Orhonlu

Yıllardır maddi sorunlarla boğuştuğu için performans sanatına yönelen fakat yaptığı performanslar dansözlük sanılan,resim heykel sanatçısı Canan Yolcu'nun artık canına tak etmiştir ve insanların dikkatini çekecek birşeyler yapmaya karar vermiştir.

Toplum soğuk yakınlıklar içinde,birbirimizi öldürebilecek bir dil oluşturduk,bütün ilişkilerimiz köle efendi ilişkisine dönmüş,sanata tutunarak insanların dikkatini çekecek ve ortak bir dil oluşturacak birşey yapmalıyım der Canan. Ve hiç ummadığı bir şekilde belediyenin ev kadınları sergisi için yaptığı heykelle ülkenin gündemine düşer, kendini hep eleştirdiği o popüler kültürün tam da ortasında bulur.

Artık Canan'da şöhret sarhoşudur. Sanata ve hayata aşık Canan Yolcu, nam'ı diğer Nefertiti'nin komik ve bir o kadar da düşündüren hikayesi, aslında hepimizin hikayesi." İzlerken hem duygulanacağınız hem de gülmekten karnınızın ağrıyacağı ‘’Nefertiti Silifke’de’’ oyunu belki de uzun zamandır birbirimizle kurmayı unuttuğumuz iletişimi bize tekrar hatırlatır.


BİLET ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Nefertiti Silifke'de Fragman